www.nasadoveryby.cz

Jaro 2024

Některé naše rybníky jsou sice stále ještě pod ledem, přesto už plánujeme jarní výlovy komorových rybníků, které budou probíhat především v březnu a dubnu. Doufám, že i letos Vám budeme schopni nabídnout širokou škálu druhů i velikostních kategorií  plůdkových a násadových ryb z našeho vlastního chovu pod veterinárním dohledem.  Tyto ryby vyrostly především na přirozené potravě s minimálním přikrmováním, podstatná část z nich pochází z rybníků v chráněné krajinné oblasti. Jedná se tak prakticky o biokvalitu (ovšem bez oficiálních certifikátů a s nimi spojené byrokratické anabáze). Naše násady jsou zdravé, mají silnou imunitu a odolnost. Aktuální ceník se můžete stáhnout pod tímto příspěvkem.

Letos budeme schopni nabídnout také širší paletu tzv. rychlených plůdků, tj. rybek odchovaných z právě vykuleného váčkového plůdku do stáří cca 5-6 týdnu a velikosti 3,5-5cm. V průběhu dubna a května by měli být k odběru síh peleď, mník jednovousý a štika obecná, v červnu bude k vysazení candát obecný a případně kapr, koncem července pak amur bílý a lín obecný. Doporučujeme si tyto „rychlenky“ rezervovat už nyní.

A ještě na jednu nabídku bychom Vás rádi zvláště upozornili: od roku 2016 se věnujeme chovu karase obecného. Máme vlastní generační hejno, které průběžně doplňujeme a chované ryby jsme nechali geneticky prověřit na druhovou čistotu. Díky tomu můžeme doložit, že se jedná o 100 procent čistého karase obecného! V letech 2022 a 2023 jsme „obecňáky“ opakovaně vytřeli uměle v naší líhni a získali tak váčkových plůdek pro další chov. Letos na jaře budou k odběru krásné, baculaté dvouleté ryby o velikosti 15-18 cm – ideální velikost k nasazení do Vašich revírů či jezírek.

Těšíme se na Vaše objednávky – přednostně prosím na mailu josbocek@gmail.com. Uveďte do Vaší zprávy také Váš telefon, ozveme se Vám zpátky. Brzký příchod jara přeje Rybářství Srlín s.r.o.

Nabidka_a_cenik_nasadovych_ryb_jaro_2024

 

——-
Jaro 2023
Spousta z nás si to asi nechce připustit, ale podzim se nezadržitelně blíží, a proto je nejvyšší čas se zamyslet, čím zabydlet nebo doplnit obsádky našich rybníku a jezírek. Opět si Vám tedy dovolujeme nabídnout kvalitní násadové ryby z našeho jihočeského chovu pod veterinárním dohledem. Naše rybníky se převážně nacházejí v chráněné krajinné oblasti a naše ryby jsou tudíž převážně odchovávány extensivním způsobem při maximálním využití přirozené potravy. Ryby jsou proto ve skvělé kondici a mají nejlepší předpoklady k dobrému přezimování.
Vaše objednávky prosím směřujte přednostně na e-mail a do Vaší zprávy uveďte Vaše tel. číslo.  Pro potvrzení, resp. zpřesnění objednávky se Vám ozveme zpět.
Rámcovou nabídku a ceník vč. objemových slev najdete níže.  Bohužel nejsme schopni garantovat dostupnost všech uvedených druhů a kategorií ryb, protože ryby jsou stále ještě na rybnících. S jejich výlovem začneme koncem září, pokud počasí dovolí. Vaše objednávky se budeme snažit uspokojit v pořadí, ve kterém nám došly. Děkujeme za pochopení.
Na viděnou na podzim se těší a hodně Petrova zdaru přeje
Josef Boček

Nabidka_a_cenik_nasadovych_ryb_podzim_2023

—————————————————————————————————————————

Jaro 2023

Začátek roku 2023 nám přinesl skvělou zprávu: získali jsme do pachtu dalších 8 rybníků v nádherné, vlivem člověka téměř nedotčené lokalitě poblíž městečka Protivín. Přestože kvůli byrokratické náročnosti neusilujeme o oficiální bio-certifikaci, lze bez přehánění říct, že všechny ryby, které vyrostou v těchto vodách, budou mít tu nejvyšší možnou kvalitu, ve všem podstatném minimálně srovnatelnou s bio-produkcí.

Tyto nové produkční plochy nám umožní dále rozvinout naše rybníkářské hospodářství a výhledově výrazně navýšit objem odchovaných násad. Nicméně pro letošní jaro to bude naopak znamenat výrazný úbytek ryb, které můžeme nabídnout k prodeji: nové rybníky budeme muset nasadit, aby nám na podzim vydaly svou úrodu.

Proto  je už nyní ten správný čas zarezervovat si naši produkci – zdravé násadové ryby z vlastního jihočeského chovu pod veterinárním dohledem. Pod tímto příspěvkem najdete aktualizovanou nabídku rybích násad pro jaro 2023. Bohužel jsme vzhledem ke skokovému nárůstu nákladů  museli naše několik let prakticky stejné ceny adekvátně navýšit. Snad pro tento krok najdete pochopení, stejně jako pro dočasně omezený objem násad, které Vám můžeme letos na jaře nabídnout.

Již nyní tedy přijímáme rezervace na ryby uvedené v ceníku a také na rychlené plůdky štiky a mníka (prozatím pouze velkoobchodní objednávky nad 5000 ks), které budou k odběru na přelomu dubna a května. Neváhejte nás kontaktovat, některé kategorie ryb jsou již nyní téměř úplně vybookovány!

Nabidka_a_cenik_nasadovych_ryb_jaro_2023

——————————————————————————————–

Podzim 2022

13.9. Aktuálně máme k odběru na sádkách v Srlíně  cca 4000 ks ročka candáta (7-9 cm, 3,3 g/ks) a také cca 800 ks ročního šupinatého kapříka velikosti 12-15cm, 30 g/ks). Cena za candátka 8 kč/ks a za kapříka 10 kč/ks, při větším odběru dohodou na tel. 721 228 237.

——————————————————————————————–

Jaro 2022

Přestože se mně osobně jako rybníkáři zdá, že aktuální zima vlastně ani pořádně nezačala (rybníky jsou u nás bez ledu a některé od podzimu ještě ani  nenatekly na plný stav), většina z nás se nejspíš už notně těší na jaro. Pokud toto počasí vydrží, začneme s výlovy komorových rybníků už začátkem března, abychom Vám jako každý rok mohli nabídnout kvalitní plůdky a násady našich původních druhů ryb z jihočeských rybníků v okolí Milevska. Ryby budeme průběžně navážet z výlovů na naše sádky v Srlíně u Bernartic, kde si je po rezervaci na mailu nebo telefonu můžete přijet vyzvednout. Nabídku pro letošní jaro včetně ceníku a množstevních slev si můžete stáhnout zde:

Násadových ryb máme omezené množství (a to ještě uvidíme, jak moc jsme se o ně letos v zimě rozdělili s vydrami a volavkami), proto neváhejte a rezervujte si je na mailu josbocek@gmail.com už během února!!!

2021


14.6. Letošní sezóna je téměř o dva týdny posunutá. Poslední květnový den jsme slovili letošní rychlenou štičku. Byla velmi pěkná a nerozrostlá (6,5 – 7 cm), ale bylo jí oproti plánu méně – zřejmě důsledek chladného jara a pomalého rozvoje planktonu. Vloni jsme stejně velkou rychlenou štiku lovili už 17. května. Koncem týdne (18.-19.6.) je naplánovaný výlov  rychleného candátka. Ten byl vloni touto dobou už také slovený, ale letošek vypadá slibně velikostně i počtem kusů. Pokud máte v rybníce nebo jezírku přemnožené drobné rybky (střevlička, plotice, perlín nebo třeba i čerstvě vytřený karas či kapr), rychlený candátek je spolehlivá, rychlá a také poměrně levná cesta k jejich redukci dřív, než vám vyžerou všechen plankton  a voda se zakalí zeleným „vodním květem“. Cena rychl. candátka je 3 Kč při odběru do 500 ks, 2 kč při odběru nad 500 ks. Ještě by mělo být pár tisíc ks volných – tel. 721 228 237.

   

13.4. V sobotu 10.4. jsme slovili poslední komorový rybník a připravili tak k prodeji více než 4000 ks amurů, línu a candátů. Doufali jsme, že je budeme moct nabídnout zájemcům alespoň celý tento týden, ale kvůli velikému zájmu jsme už dnes zcela vyprodáni! Proto se musíme omluvit všem, kdo nestihli objednat nebo rezervovat dříve. Děkujeme všem za přízeň a těšíme se opět na viděnou na podzim 2021.

25.3. Nadcházející neděle, 28.3., bude ve znamení výlovu candátků. Klienty, kteří měli rezervace, už jsme začali obvolávat, aby si přijeli ryby vyzvednout co nejdříve během následujícího týdne. K dispozici máme ještě cca 3 tisíce ročka vel. 11-13 cm, cena při odběru do 500 ks 12 Kč/ks, nad 500 ks 10,5 kč/ks. Máme také ještě pár stovek volných ročků vel. cca 25 cm (cca 8-10 ryb do kila, cena 480 Kč/kg). Kromě candátků máme aktuálně skladem dvouletého lína (13-18 cm), dvouletého hladkého kapra (0,45 kg/ks), roční štiku (0,25 kg/ks) a ročka tolstolobika (12 cm, 20 g/ks).

14.3. V sobotu jsme slovili další komorový rybník, takže můžeme nabídnout zcela čerstvé dvouleté násady lína a amurka v top kondici. Průměrná kusová hmotnost je 60g. Máme také ještě několik set kusů násadové štiky (25 – 35 cm). Vzhledem k omezení pohybu jsme při větším odběru  (min. 500 ks)  schopni zajistit dopravu do 100 km za cenu nafty (500 kč).  Pro případnou policejní kontrolu jsmede Vám schopni také zaslat potvrzení, se kterým projedete… Ryby Vám samozřejmě nabalíme do PE vaků z kyslíkem pro pohodový transport osobním vozem. Volejte na 721 228 237.

8.3. První vylov je za námi a většina ryb z něj už našla své nové majitele. Aktuálně máme na sádkách k dispozici pěkného ročka štiky (25-35 cm) a několik desítek generačních okrasných karasů shubunkin. Další ryby, zejména dvouleté amury, líny a ročky candáta budeme navážet koncem tohoto týdne.

7.2.2021 Podle aktuální předpovědi počasí se zdá, že to zima ještě zdaleka nezabalila. Někteří z Vás se ale už hlásí o jarní násady do svých jezírek a rybníků. I toto jaro Vám  proto chceme nabídnout naše zdravé a vitální násadové ryby z vlastního registrovaného chovu z čisté přírody jižních Čech. Výlovy komorových rybníků začnou podle počasí až začátkem března, ale už nyní si můžete rezervovat násadové líny, amury, štiky, candáty, okouny i kapry všech věkových kategorií. K dispozici budou také nástražní rybky pro sportovní rybáře a v omezené míře také barevné a  jezírkové ryby.

Celkovou nabídku a ceník násadových a jezírkových ryb pro jaro 2021 si můžete stáhnout zde:

Při odběru ryb v objemu nad 5.000 kč  nabízíme slevu 10 procent, při odběru nad 10.000 kč pak slevu 15 procent z ceníkových cen. Po dohodě Vám můžeme ryby přivést až na místo nasazení. 

Objednávky prosím zasílejte přednostně na e-mail josbocek@gmail.com. Obratem Vám rezervaci potvrdíme a jakmile budou ryby k odběru, zavoláme Vám. Dostupnost ryb můžete také ověřit telefonicky  na tel. 721 228 237.

Těšíme se na Vás na našich sádkách v Srlíně, obec Bernartice u Milevska!

Zatím se podívejte na novou galerii násad dravých ryb: