www.nasadoveryby.cz

Podzim 2022

13.9. Aktuálně máme k odběru na sádkách v Srlíně  cca 4000 ks ročka candáta (7-9 cm, 3,3 g/ks) a také cca 800 ks ročního šupinatého kapříka velikosti 12-15cm, 30 g/ks). Cena za candátka 8 kč/ks a za kapříka 10 kč/ks, při větším odběru dohodou na tel. 721 228 237.

 

22.8. Dnes ráno už parkoviště před školou nezelo prázdnotou – pro kantory už prázdniny evidentně skončily. Závěr prázdnin nám přinesl také dlouho vymodlené deště. Jen aby té vody nakonec nebylo až moc… Přestože se mnozí z nás ještě nacházejí v prázdninovém módu, my už jsme se pustili do plánování podzimních výlovů. Takže je nejvyšší čas nabídnout Vám k rezervaci naši produkci – zdravé násadové ryby z vlastního jihočeského chovu pod veterinárním dohledem. Pod tímto příspěvkem najdete mírně aktualizovanou nabídku rybích násad pro podzim 2022. Ceny jsme od jara upravovali jen kosmeticky, krmení jsme pro letošek nakoupili dopředu ještě za rozumné ceny. Pro příští jaro je už ale asi na této úrovni neudržíme, nafta, energie a kvůli inflaci také pachty letí stále nahoru. Proto pokud je pro Vás jen trochu možné nasadit rybníky ještě letos na podzim, neváhejte a rezervujte si násady co nejdříve. Samozřejmě přijímáme objednávky také na jaro 2023, ale na jaře bývá poslední roky násad urgentní nedostatek, takže se na mnohé, kdo zaváhali, bohužel nedostává. Přejeme hodně Petrova zdaru a bohatý výlovek, pokud na podzim také sklízíte šupinaté plody své rybníkářské práce:).

Nabídka_a_ceník_násadových_ryb_podzim_2022

——————————————————————————————–

Jaro 2022

Přestože se mně osobně jako rybníkáři zdá, že aktuální zima vlastně ani pořádně nezačala (rybníky jsou u nás bez ledu a některé od podzimu ještě ani  nenatekly na plný stav), většina z nás se nejspíš už notně těší na jaro. Pokud toto počasí vydrží, začneme s výlovy komorových rybníků už začátkem března, abychom Vám jako každý rok mohli nabídnout kvalitní plůdky a násady našich původních druhů ryb z jihočeských rybníků v okolí Milevska. Ryby budeme průběžně navážet z výlovů na naše sádky v Srlíně u Bernartic, kde si je po rezervaci na mailu nebo telefonu můžete přijet vyzvednout. Nabídku pro letošní jaro včetně ceníku a množstevních slev si můžete stáhnout zde:

Násadových ryb máme omezené množství (a to ještě uvidíme, jak moc jsme se o ně letos v zimě rozdělili s vydrami a volavkami), proto neváhejte a rezervujte si je na mailu josbocek@gmail.com už během února!!!

2021


14.6. Letošní sezóna je téměř o dva týdny posunutá. Poslední květnový den jsme slovili letošní rychlenou štičku. Byla velmi pěkná a nerozrostlá (6,5 – 7 cm), ale bylo jí oproti plánu méně – zřejmě důsledek chladného jara a pomalého rozvoje planktonu. Vloni jsme stejně velkou rychlenou štiku lovili už 17. května. Koncem týdne (18.-19.6.) je naplánovaný výlov  rychleného candátka. Ten byl vloni touto dobou už také slovený, ale letošek vypadá slibně velikostně i počtem kusů. Pokud máte v rybníce nebo jezírku přemnožené drobné rybky (střevlička, plotice, perlín nebo třeba i čerstvě vytřený karas či kapr), rychlený candátek je spolehlivá, rychlá a také poměrně levná cesta k jejich redukci dřív, než vám vyžerou všechen plankton  a voda se zakalí zeleným „vodním květem“. Cena rychl. candátka je 3 Kč při odběru do 500 ks, 2 kč při odběru nad 500 ks. Ještě by mělo být pár tisíc ks volných – tel. 721 228 237.

   

13.4. V sobotu 10.4. jsme slovili poslední komorový rybník a připravili tak k prodeji více než 4000 ks amurů, línu a candátů. Doufali jsme, že je budeme moct nabídnout zájemcům alespoň celý tento týden, ale kvůli velikému zájmu jsme už dnes zcela vyprodáni! Proto se musíme omluvit všem, kdo nestihli objednat nebo rezervovat dříve. Děkujeme všem za přízeň a těšíme se opět na viděnou na podzim 2021.

25.3. Nadcházející neděle, 28.3., bude ve znamení výlovu candátků. Klienty, kteří měli rezervace, už jsme začali obvolávat, aby si přijeli ryby vyzvednout co nejdříve během následujícího týdne. K dispozici máme ještě cca 3 tisíce ročka vel. 11-13 cm, cena při odběru do 500 ks 12 Kč/ks, nad 500 ks 10,5 kč/ks. Máme také ještě pár stovek volných ročků vel. cca 25 cm (cca 8-10 ryb do kila, cena 480 Kč/kg). Kromě candátků máme aktuálně skladem dvouletého lína (13-18 cm), dvouletého hladkého kapra (0,45 kg/ks), roční štiku (0,25 kg/ks) a ročka tolstolobika (12 cm, 20 g/ks).

14.3. V sobotu jsme slovili další komorový rybník, takže můžeme nabídnout zcela čerstvé dvouleté násady lína a amurka v top kondici. Průměrná kusová hmotnost je 60g. Máme také ještě několik set kusů násadové štiky (25 – 35 cm). Vzhledem k omezení pohybu jsme při větším odběru  (min. 500 ks)  schopni zajistit dopravu do 100 km za cenu nafty (500 kč).  Pro případnou policejní kontrolu jsmede Vám schopni také zaslat potvrzení, se kterým projedete… Ryby Vám samozřejmě nabalíme do PE vaků z kyslíkem pro pohodový transport osobním vozem. Volejte na 721 228 237.

8.3. První vylov je za námi a většina ryb z něj už našla své nové majitele. Aktuálně máme na sádkách k dispozici pěkného ročka štiky (25-35 cm) a několik desítek generačních okrasných karasů shubunkin. Další ryby, zejména dvouleté amury, líny a ročky candáta budeme navážet koncem tohoto týdne.

7.2.2021 Podle aktuální předpovědi počasí se zdá, že to zima ještě zdaleka nezabalila. Někteří z Vás se ale už hlásí o jarní násady do svých jezírek a rybníků. I toto jaro Vám  proto chceme nabídnout naše zdravé a vitální násadové ryby z vlastního registrovaného chovu z čisté přírody jižních Čech. Výlovy komorových rybníků začnou podle počasí až začátkem března, ale už nyní si můžete rezervovat násadové líny, amury, štiky, candáty, okouny i kapry všech věkových kategorií. K dispozici budou také nástražní rybky pro sportovní rybáře a v omezené míře také barevné a  jezírkové ryby.

Celkovou nabídku a ceník násadových a jezírkových ryb pro jaro 2021 si můžete stáhnout zde:

Při odběru ryb v objemu nad 5.000 kč  nabízíme slevu 10 procent, při odběru nad 10.000 kč pak slevu 15 procent z ceníkových cen. Po dohodě Vám můžeme ryby přivést až na místo nasazení. 

Objednávky prosím zasílejte přednostně na e-mail josbocek@gmail.com. Obratem Vám rezervaci potvrdíme a jakmile budou ryby k odběru, zavoláme Vám. Dostupnost ryb můžete také ověřit telefonicky  na tel. 721 228 237.

Těšíme se na Vás na našich sádkách v Srlíně, obec Bernartice u Milevska!

Zatím se podívejte na novou galerii násad dravých ryb: