www.nasadoveryby.cz

O našem rybářství

Rybářství Srlín s.r.o. je malé rodinné rybářství hospodařící na vlastních i pronajatých vodních plochách situovaných převážně v okrese Písek a Tábor. Máme své vlastní sádky se zázemím pro chov ryb ve vesničce Srlín, která se nachází zhruba na polovině cesty mezi Táborem a Pískem a je součástí městysu Bernartice (u Milevska).

Zaměřujeme se na chov tzv. doplňkových druhů ryb, které jsou vhodné nejen pro chov v rybnících, ale také v jezírkách nebo k vysazování do volných vod.

Ryby chováme s maximální péčí, v obsádkách s nízkou intenzitou, takže mají stále k dispozici dostatek přirozené potravy. Ta je pro jejich zdravý vývoj nezbytná a spolu s přiměřeným přikrmováním kvalitními krmivy zaručuje skvělý kondiční a zdravotní stav našich násadových ryb. Celý náš chov je navíc pod stálou veterinární kontrolou. S našimi rybami si tak do vlastní vody nezavlečete žádnou nákazu.

Věnujte pozornost zejména virovým onemocněním (VHS, KHV, ale nejnověji také CEV/KSD), která byla do ČR zavlečena s dovozem barevných a násadových ryb a dále se šíří zejména v intenzivních velkochovech ryb, ale i ve sportovních revírech a volných vodách. Bezpečné je tedy vysazovat do vlastních rybníků a jezírek pouze ryby z důvěryhodných, veterinárně kontrolovaných chovů, u kterých znáte jejich původ. Podezřele levné násady z velkochovů, ryby z rybářských revírů (kam se ryby z velkochovů kvůli jejich nízké ceně ve velkém vysazují) nebo přeprodávané ryby v nákupních centrech tuto podmínku rozhodně nesplňují.

Mgr. Josef Boček si budováním vlastního rybářství plní svůj klukovský sen. Vystudoval Střední rybářskou školu ve Vodňanech a chovu ryb se s nadšením věnuje už více než 10 let.